Periscope Çılgınlığı

Adem Çamlıkaya    2 Nisan 2015    Yorum Yok    Şurdan Burdan

Değerli internet kullanıcıları ve saygıdeğer takipçilerim, yeni bir internet çılgınlığı daha şu sıralar aldı başını gidiyor. “Periscope” ismiyle ünlenen bu çılgınlığın uygulaması internet üzerinden mobil olarak canlı yayın yapmanızı ve diğer yapılan yayınları izlemenizi sağlarken aynı zamanda aşırı derecede bağımlılık da yapıyor. Bağımlılık yapmasıyla beraber özellikle mobil veriyi kullanırken kotanızı tüketmemesi işten bile değil.(Bknz: Normalde 2 günde 100-150mb kota tüketirken “Periscope” ile birlikte yaklaşık 1 Gb kota harcadım.)

Uygulama şu an için sadece iOS’a yayınlanmış durumda, Android’e de yayınlanmasıyla beraber asıl patlamayı yaşayacağını düşündüğüm uygulama, çok yakın zamanda bir yerde mutlaka sizinde karşınıza çıkacaktır.
Gönül isterdiki daha detaylı bir anlatım yapayım ama bunun için yeterli vaktimin olmayışı sebebiyle kısa tutmak zorunda kaldım, şimdilik kalın sağlıcakla…:)

Uygulamaya Ait Ekran Görüntüleri:

periscopeperiscopeperiscope

Uygulamada bildirim sesi olarak kullanılan kuş sesi de ayrı bağımlılık yapıyor demedi demeyin.:)

Bu yazı 2 Nisan 2015 tarihinde Adem Çamlıkaya tarafından Şurdan Burdan çatısı altında yazılmış olup yorum almamıştır. Bu yazıdan seçilen naçizane kelimeler ise şunlardır;, , , , , , , , ...

Bu yazı hakkında birşeyler demek ister misiniz?

RSS üzerinden bu yazıya yapılan yorumları takip edin.